Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/smakujzycie/smakujzycie.pl/public_html/wp-content/plugins/advanced-nocaptcha-recaptcha/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
Ryby w Niedźwiedziu | Smakuj Życie

Ryby w Niedźwiedziu

1-DSC_0040-001

 

Na warszawskim Powiślu zainaugurowano targ rybny organizowany przez właścicieli restauracji z produktami regionalnymi i ekskluzywnymi „Kafe Zielony Niedźwiedź”. W każdy piątkowy wieczór, będzie można kupić ryby i owoce morza , które tego samego dnia przyleciały samolotem z Portugalii, odławiane z atlantyckich wód.  Będą też  owoce morza w niezłym wyborze. Targ jest dość kameralny, więc ten kto chce mieć cały wybór asortymentu, powinien raczej przyjść punktualnie (piątkowa inauguracja 21.03.14 ,odbyła się o 19.30). Tanio nie jest. Płacimy za świeży portugalski towar dostarczony  – jak zapewniają właściciele –  tak szybko, że na warszawskim stole  pojawić się może w tym samym niemal czasie , co na stole lizbońskim. Nie jest wykluczone, że asortyment zostanie poszerzony nie tylko o ryby.

Na piątkowej  inauguracji można było kupić prawdziwe frykasy;  między innymi rzadko widziane w Polsce „małże okładniczki” o  nietypowym dla małży, rurkowatym kształcie muszli. Z małży były też omułki, urąbki, vongole i sercówki.   Ze skorupiaków –  Percebes czyli pąkle kaczenice.  Zaproponowano kilka rodzajów ryb, a były to : miecznik, beryks wspaniały, kielczak wielkooki, makrela  i pagrus pręgacz.

 

 

kielczak wielkooki

kielczak wielkooki

beryks wspaniały

beryks wspaniały

pagrus pręgacz

pagrus pręgacz

małże

małże

pagrus pręgacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *