Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/smakujzycie/smakujzycie.pl/public_html/wp-content/plugins/advanced-nocaptcha-recaptcha/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
Domowe posiłki na wynos | Smakuj Życie

Domowe posiłki na wynos

Po półtora roku działalności, domowi kucharze Eataway nakarmili 5.000 osób. W serwisie zarejestrowało się prawie 500 domowych kucharzy z różnych państw – w większości z Polski. Odbyło się prawie 1.000 przyjęć od Krakowa przez Warszawę po Tallin, Pragę i Bratysławę – informują przedstawiciele start-up’u .

Eataway to platforma typu social dining, oferująca pod banderą domowej kuchni w ramach ekonomii współdzielenia alternatywę dla tradycyjnego modelu biznesu restauracyjnego. Ten projekt kulinarno – lifestylowy wymyśliła w 2015 r. Marta Bradshaw – rzeźbiarka z Krakowa. 

W 2016 r. Eataway wystartowało też w Krakowie z nowym produktem – Eataway BOX – domowe posiłki na wynos. Testowanie tej opcji trwa od sierpnia 2016 r. Mira z Korei,  Sheuli i Mayura z Indii, Sumona z Bangladeszu, Khawla z Maroka, Pascal z Francji czy Arisa z Japonii przygotowali takie jedzenie dla ponad 2.000 osób. Dania na wynos są pakowane w biodegradowalne pudełka. Można je odbierać osobiście u kucharza w domu albo zamówić dostawę do biura. Jedzenie dowożą kurierzy na rowerach.

 Krakowski start-up pomaga na co dzień poznawać nowych ludzi i dobrze zjeść w domowej atmosferze. Ale chodzi też o coś więcej – zrównoważone podejście do konsumpcji – piszą przedstawiciele start-up’u w przesłanej do smakujzycie.pl informacji o swojej działalności. Chodzi o to, jak  zmienia się świat i jak korporacje spożywcze dominują naszą gospodarkę. Dlatego ich “home-cooked revolution”, czyli “rewolucja domowej roboty” ma na celu tworzenie lokalnych wspólnot ludzi, którzy dzielą podobne wartości. Uważają, że niewiele jest rzeczy, które mają taki bezpośredni wpływ na ludzi jak jedzenie i rozmowa przy jednym stole. Wspólny stół łączy ludzi, uczy tolerancji i otwiera na inne kultury.

 Eataway wspiera gotowanie w domu nie tylko dlatego, że sprzeciwia się przetworzonemu jedzeniu produkowanemu przez korporacje i plastikowym opakowaniom. Celem Eataway jest także inspirowanie lokalnych kucharzy i umożliwienie im dodatkowego zarobku, wzmocnienie lokalnych społeczności, odtworzenie sąsiedzkich więzi oraz podniesienie jakości życia. mili_2016_12_14-720

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *