Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/smakujzycie/smakujzycie.pl/public_html/wp-content/plugins/advanced-nocaptcha-recaptcha/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
LeTarg zmienił lokalizację | Smakuj Życie

LeTarg zmienił lokalizację

 

Rozeszły się drogi pierwotnych organizatorów warszawskiego Le Targu – targu na który cyklicznie w różnych dniach tygodnia zapraszano lokalnych producentów. Inicjatorzy przedsięwzięcia  Zuzanna i Michał Groniowscy,  będą nadal współpracować z grupą ok. 50 producentów, ale zmieni się miejsce targu. Będzie się on odbywał nie w kilku, a w dwóch lokalizacjach stolicy:  w soboty w Wilanowie u zbiegu ulic Kieślowskiego/herbu Szreniawa (9-15.00) oraz w soboty w „Soho Factory” na Mińskiej 25 (10-17.00).  Nowym znakiem rozpoznawczym Le Targu jest rydz, bo to ten produkt był niegdyś pierwszym zamówionym w warszawskiej kooperatywie spożywczej, od której wszystko się zaczęło.

Jak podkreśla Zuzanna Groniowska w rozmowie ze smakujzycie.pl, rydz był pierwszym produktem zamówionym po cenie producenta, a idei sprzedaży bezpośredniej, chcą pozostać wierni organizatorzy Le Targ-u. logo Zuzanna Groniowska dodaje, że w nowych lokalizacjach będzie więcej przestrzeni i lepsze warunki do eksponowania towarów, a na tym zależy organizatorom, jak też na tym, by klienci mieli wystarczająco dużo miejsca, na przykład do zaparkowania samochodów. W naszych działaniach nadal będziemy nastawieni na ideę , nie na zysk – podkreśla.

targ saska kepaW kawiarni „Szara Cegła” na warszawskiej Saskiej Kępie przy Aldony 5 , targ ( już nie jako LeTarg), nadal będzie działał.  Jak mówi smakujzycie.pl, właściciel lokalu Marcin Brzóska, rozbieżności pojawiły się najpierw w sprawie organizowania LeTargu w innych dzielnicach Warszawy. Właściciel „Szarej Cegły” był przeciwny organizowaniu targu gdzie indziej w sobotę – dniu sprzedaży w lokalu na Saskiej Kępie.  Jego zdaniem, rozstanie ma też przyczyny „ideologiczne” i dodaje, że nie zgadzał się na planowaną współpracę z developerem. Podkreśla, że szanuje to, iż inni chcą iść swoją drogą dlatego zrezygnował z używania nazwy LeTarg.  Na Aldony 5, w „Szarej Cegle”, targ będzie się  odbywał w czwartki i w soboty.  Właściciel deklaruje współpracę z ok. 25 lokalnymi producentami.

 

Aktualne informacje , można znaleźć tutaj:

https://www.facebook.com/LeTargMarket

https://www.facebook.com/pages/Szara-Ceg%C5%82a/232823046728214

A oto historyczny już film o tym, jak to było, gdy LeTarg działał na warszawskiej Saskiej Kępie. Materiał nakręcony jeszcze przed zmianami, które nastąpiły latem 2013…. o tym jak powstawał LeTarg, opowiada Zuzanna Groniowska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *