Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/smakujzycie/smakujzycie.pl/public_html/wp-content/plugins/advanced-nocaptcha-recaptcha/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
Kiermasz Produktów Regionalnych w Warszawie | Smakuj Życie

Kiermasz Produktów Regionalnych w Warszawie

1-DSC_0382

Miłośników produktów regionalnych , nie powinno zabraknąć 6 października w warszawskiej Fortecy.  Będzie kiermasz, będą wyniki konkursu młodych kucharzy ze szkół gastronomicznych .  Będzie smacznie !

Kiermasz Produktów Regionalnych i Tradycyjnych, organizowany jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP) oraz Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego (PIPRiL).  Na stoiskach producentów – zaproszonych z różnych regionów Polski – pojawią się specjały, m.in.: miody, wędliny i sery, przetwory owocowe i warzywne, pieczywo, oleje tłoczone na zimno oraz regionalne alkohole. Dodatkowo na odwiedzających czekają degustacje przygotowane przez organizatorów i wystawców.

Podczas kiermaszu zostaną również ogłoszeni laureaci finału II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszy przepis kulinarny z wykorzystaniem polskich produktów zarejestrowanych w UE, organizowanego na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wzięli w nim udział młodzi kucharze ze szkół gastronomicznych z różnych regionów Polski. Dziesięć najlepszych szkół, wyłonionych na podstawie nadesłanych przepisów, zostało zaproszonych na finał do Warszawy.  8 ekip laureatów uczestniczyło w warsztatach kulinarnych EFRWP „Tradycyjne Produkty – Nowoczesna Kuchnia Polska”.

Konkurs na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący polskie produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację w Unii Europejskiej jako Chroniona Nazwa Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG) oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność (GTS) , jest organizowany przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego (PIPRiL) na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Kiermasz Produktów Regionalnych i Tradycyjnych odbędzie się w warszawskiej „Fortecy” (przy ul. Zakroczymskiej 12), w godz. 10.00-17.00.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *