Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/smakujzycie/smakujzycie.pl/public_html/wp-content/plugins/advanced-nocaptcha-recaptcha/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
VMI Culinary – chce kształcić kulinarne elity | Smakuj Życie

VMI Culinary – chce kształcić kulinarne elity

Najbardziej wysmakowana szkoła kulinarna w Polsce – tak o nowej uczelni mówią, ci którzy będą ją współtworzyć. A są wśród nich Kurt Scheller, Barbara i Piotr Adamczewscy, Paweł Oszczyk czy  Jan Babczyszyn . Ma uczyć nie tylko, jak przygotować to, co potem zjedzą inni, ale kształcić w dziedzinie „sztuki kulinarnej”, omawiając food design, kulturę stołu czy antropologię jedzenia.

Będą plenery i zajęcia praktyczne w restauracjach, będą laboratoria smaku z produktami regionalnymi i wykłady o kuchniach świata.  VMI Szkoła Kulinarna będzie przygotowywać nie tylko szefów kuchni, ale także menadżerów restauracji, dziennikarzy kulinarnych i innych profesjonalistów którzy maja być świetnie zorientowani na rynku gastronomicznym.  Mają rozumieć miejsce jedzenia we współczesnym życiu i kulturze i wyznaczać trendy w tej dziedzinie. Jednym słowem, to tam ma się kształcić przyszła elita kulinarnej branży.  Poprzeczka uniesiona wysoko.  W osiągnięciu takich celów , będą pomagać nazwiska, znane na gastronomicznym rynku. Czego oczekują od szkoły, mówili dziennikarzom 10 czerwca w Warszawie.

ZOBACZ

 

Studenci mogą liczyć miedzy innymi na zajęcia z Adamem Chrząstowskim i Karolem Okrasą. Jak podkreślała  koordynatorka projektu Monika Kucia, jego twórcy  są otwarci na sugestie ze środowiska kulinarnego i gotowi do zmian, tak by osoby kształcone w szkole, odpowiadały na potrzeby rynku, zwłaszcza na specyfikę rynku polskiego.   Czesne to 1600 zł. miesięcznie.  Szkoła chce wprowadzić system mecenatu dla potrzebujących dofinansowania, by mogli wejść pod opiekę finansową firm z branży, otrzymując stypendia.

Rekrutacja ruszyła. Twórcy szkoły chcą zgromadzić 2 grupy po 30 osób i wystartować  jesienią. Nie ma ograniczeń wiekowych dla kandydatów, choć zasadniczo szkoła jest tworzona z myślą o rozpoczynających dopiero edukację. Studia będą mieć charakter dzienny i prowadzić do  uzyskania licencjatu. Są jednak plany spotkań i seminariów, dla tych, którzy będą chcieli skorzystać ze szkoły a nie mogą sprostać dziennemu charakterowi zajęć.

VMI Szkoła Kulinarna , to kierunek na  warszawskiej szkole wyższej VIAMODA INDUSTRIAL, uczelni designu, technologii i biznesu. Więcej na www.vmi.edu.pl   i szkolakulinarna.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *