Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/klient.dhosting.pl/smakujzycie/smakujzycie.pl/public_html/wp-content/plugins/advanced-nocaptcha-recaptcha/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
Polska kuchnia będzie na Fête de la Gastronomie | Smakuj Życie

Polska kuchnia będzie na Fête de la Gastronomie

 

„Renesans polskiej kuchni” – pod taką nazwą Instytut Polski w Paryżu  promuje nasze kulinaria podczas  Fête de la Gastronomie – jednej z największych imprez kulinarnych we Francji. Francuska kulinarna feta odbywa się w całym kraju od 20 do 22 września. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy postanowili dać możliwość placówkom dyplomatycznym, zaprezentowania ich bogactwa kulinarnego.

Z tego skorzystał Instytut Polski w Paryżu, który postanowił zaprosić do współpracy Aleksandra Barona, szefa kuchni warszawskiej restauracji Solec , który opowiedział smakujzycie.pl, co zamierza zaserwować. 

To będzie polska kuchnia w nowej odsłonie , choć inspirowana tradycjami, powiedziała smakujzycie.pl wicedyrektor Instytutu Małgorzata Łatkiewicz- Pawlak . Chodzi o to, by nie kojarzyła się tak siermiężnie, dodaje wicedyrektor. O polskiej kuchni opowie także  prof. Jarosław Dumanowski z Uniwerstytetu M.Kopernika w Toruniu, ekspert w zakresie  historii sztuki kulinarnej i wyżywienia. Jest jednym z inicjatorów edycji staropolskich książek kucharskich w ramach projektu Monumenta Poloniae Culinaria i jednym z pionierów polskiej gastronomii historycznej.

Polska prezentacja będzie składała się z dwóch kulinarnych odsłon. 20 września – lunch prasowy w Ambasadzie Polskiej w Paryżu . Następnego dnia , 21 września , w jednej z paryskich restauracji odbędzie się „kolacja odkrywców” . To otwarta kolacja , za którą trzeba zapłacić 37 euro ( wraz z alkoholem). Kto chciałby spróbować , szczegóły może znaleźć tutaj:  http://www.institutpolonais.fr/#/event/892

A tutaj   http://polona.pl  ,  można oglądać prawdziwe skarby kulinarne naszej literatury.

 

2 komentarze

  1. 14 stycznia 2020 at 18:11 · Odpowiedz

    Przejżyście i ciekawie opisane. Dobrze się czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *